2.kolo-KP AFK SOKOL SEMICE - S.S. OSTRÁ 1:1 (1:0)

18.08.2014 15:03

Ostrá vyválčila v derby bod, i když dohrávala v deseti

Fotbalové derby krajského přeboru rozhodně nenadchlo. Okresní týmy Semic a Ostré se nakonec rozešly smírně. Asi zaslouženě.

Před zápasem hovořil vedoucí mužstva Ostré Josef Červinka o tom, že jeho tým musí uhlídat útočníka Koštíře. A to se týmu nepovedlo. Semický forvard byl totiž jediný, kdo obraně hostí zatápěl. A také dal jedinou branku svého  mužstva.

V prvním poločase bylo k vidění hlavně hodně nepřesností. Pohledné kombinace, natož šance, diváci vyhlíželi  marně. Oba celky nedokázaly nic vymyslet, soustředily se hlavně na to, aby neudělaly zásadní chybu.

Ve 33. minutě ale hrubka přišla. A to na straně hostí. S míčem k bráně Ostré pelášil Koštíř, obhodil si bránícího Nedorosta a poté míč uklidil do sítě pod padajícím gólmanem Pokorným – 1:0. Na straně domácích propukla obrovská radost.

A k překvapení nebylo daleko. To i proto, že domácí se museli obejít bez pěti hráčů základní sestavy. Jejich bojovnost ale slavila úspěch a favorizovaní hosté se museli hodně ohánět, aby nepříznivý stav  zvrátili.

Naděje Ostré výrazně klesly v 70. minutě, kdy byl po zbytečném zákroku vyloučen Málek. Loktem trefil Martina Bubeníka. Jenže Ostrou to nakoplo a v deseti byla o mnoho nebezpečnější. A také se dočkala vyrovnání. O to se postaral neúnavný Kouba, který byl asi nejlepším hráčem svého týmu – 1:1.

Je ale jasné, že nebezpečnější byli v průběhu celého střetnutí domácí fotbalisté. Hlavně Koštíř zaměstnával obranu i gólmana Pokorného.  Ostrá své příznivce určitě herně zklamala.

„Před zápasem bych bod bral, nyní ho neberu. Kluky musím pochválit za to, jak to odmakali. Věděli jsme, že to bude těžké," uvedl po utkání vedoucí domácího mužstva Miroslav Čepelka.

„Domácí byli daleko snaživější. A to i přesto, že byli oslabení. Kvalita měla být na naší straně, ale to se nepotvrdilo," zklamaně po derby přiznal vedoucí týmu Ostré Josef Červinka.

Rozsáhlé hlasy po utkání čtěte ve středečním vydání tištěného Nymburského deníku, v některém z dalších vydání pak rozhovory se střelci branek – semickým Michalem Koštířem a hostujícím Martinem Koubou.

Semice - Ostrá  1:1

Branky: 33. Koštíř – 81. Kouba. Rozhodčí: Suchý. ŽK: Novák, Tyityiš, Novotný, Bošina, Koštíř – Štěch. ČK: 70. Málek (Ostrá). Diváci: 350. Poločas: 1:0.

AFK Sokol Semice: Štrupl – Novák, Novotný, Bošina, D. Houška (84. Langer) – Vorlíček, Bříza, Janáček, M. Bubeník – Koštíř, Kapička (51. Tyityiš).

Sport. sdružení Ostrá: Pokorný – Kouba, Doseděl, T. Moudrý – Sirový, Málek – P. Moudrý, Dozorec (71. Sedlák), Nedorost – Remenec (59. Štěch), Petlička.

Jak šly minuty

10. první akce Semic. Koštíř ale nedokázal vystřelit, vzápětí špatně přihrál spoluhráči
32. Petlička obral o míč Nováka, ovšem pak nedostal prostor k zakončení
33. útočník Koštíř utekl Nedorostovi a pod padajícím Pokorným z velkého úhlu otevřel skóre – 1:0
36. Vorlíček přiťukl míč hlavou Kapičkovi, ten nezakončil
37. trestný kop Koštíře tečoval hlavou Málek, míč letěl jen těsně vedle
51. do dobré pozice se řítil Koštíř, ale vše uspěchal a jeho unáhlená střela cíl nenašla
59. nepříjemná hlavička Petra Moudrého, se kterou si domácí gólman Štrupl poradil