28.kolo-I.A.třída BOHEMIA PODĚBRADY - S.S. OSTRÁ 1:7 (1:1)

02.06.2014 11:25

Fotbalisté Poděbrad mají definitivní jistotu. Příští sezonu už nebudou hrát v I. A třídě. Do nižší soutěže je poslala drtivá porážka ve 28. kole na domácím hřišti od dalšího okresního celku, týmu Ostré. Ta má opačné starosti než Poděbrady, jelikož na druhém místě tabulky bojuje o postup do krajského přeboru.

Poděbrady držely se soupeřem krok šedesát minut, poté se sesypaly.

Domácí fotbalisté po půlhodině z první střely na bránu   udeřili, když Jirásek proměnil samostatný únik. Radost ale domácím nevydržela dlouho. Za minutu Petlička nádherně našel Mikolandu a ten měl před sebou prázdnou branku – 1:1.

Druhý poločas začal stejně jako probíhal ten první. Ostrá držela míč a domácí se dostávali jen sporadicky na dostřel branky. Ale druhá půle byla jen s jedinou změnou. Hosté začali střílet góly. Od šedesáté minuty Poděbrady naprosto zkolabovaly a Ostrá, v čele s exligistou Mikolandou, si utkání užívala.

„Doufáme, že už bude konec tohohle trápení," ulevil si po zápase zklamaný poděbradský středopolař Roman Brtna.

„Od gólu na jedna tři byli domácí odevzdaní, odešli fyzicky i psychicky," všiml si vedoucí mužstva Ostré Josef Červinka.

Branky: 35. Jirásek – 36., 63., 72. a 80. Mikolanda, 59. Štěch, 71. Dozorec, 77. Kouba. Rozhodčí: Stránský. ŽK: Suchánek (Poděbrady). Diváci: 60. Poločas: 1:1.
Bohemia Poděbrady: Podrázský – Churavý, Suchánek (64. Jelínek), Rulc, Oprea – Martínek, Jirásek, de Giorgii, Brtna, Brtek – Archalous.
Sport. sdružení Ostrá: Pokorný – Císař, Kouba, Štěch, Sedlák (72. Remenec) – Tomáš Moudrý – Petlička, Dozorec, Petr Moudrý (76. Birkuš), Šedivý (56. Nedorost) – Mikolanda.